Bezpečnostní batohy: Co nabízí? A vyplatí se do nich investovat?

Ideálem moderního městského batohu je model, který kombinuje skvělý design, praktické prvky, prvotřídní materiál a inovativní nositelné technologie. Žijeme v rychlé digitální době, kdy se stírají hranice mezi prací, volný časem, cestováním a kreativním životním stylem. Základem by proto měla být backpack výbava, která těmto nárokům odpovídá svým designem, a na jakou se můžete za všech okolností maximálně spolehnout. Svět a urbanistická džungle je vaše hřiště. Tak se k tomu pořádně vyzbrojte a získejte náskok. Co budete potřebovat? A jaký typ batohu by vám měl ideálně krýt záda? Scrolluj.

Proč bezpečnostní batoh
Pro digitální nomády, online markeťáky či tvůrce webového obsahu je dnes přirozené, že mají své pracovní nástroje a příslušenství neustále u sebe. Musí. Tekutý pracovní a osobní život se totiž díky nejnovějším technologiím slévá do jediného ultimátního vzorce: mám svůj notebook, mám telefon a nic víc neřeším. Přestává platit naše fixace na místo a čas: digitální revoluce společnosti umožňuje žít a pracovat svobodně. Proto byste měli mít svůj software & hardware vždy totálně ready, ať jste kdekoliv. K tomu se hodí mít pořádný městský batoh, který je pro tyto účely speciálně designovaný. A zároveň disponuje bezpečnostními prvky, které vaše nástroje chrání. Jelikož o to by vám mělo jít především. Prostě staré dobré “safety first”. Souhlas, ne?

Co by však měl dobrý bezpečnostní batoh splňovat? V čem to přesně spočívá? Na trhu je toho spousta, a proto jsme pro vás níže vybrali několik nejčastějších bezpečnostních prvků, jaké výrobci batohů do svých modelů implementují. Tak si to pojďme trochu rozkódovat:

1. Skryté zipy
Jsou jedním ze základních ochranných prvků ztěžující práci kapsářů a zlodějíčků, které by zajímalo, co uvnitř batohu máte. Zip bývá zpravidla umístěn na zadním, zádovém dílu batohu – tedy často také hlavní komoře s kapsou na notebook. Zip tak spočívá přímo na vašich zádech a bez povšimnutí vám ho v ten moment nebude nikdo schopný otevřít. To prostě nedá.

2. Odolný materiál proti naříznutí
Tohle se určitě hodí zejména do nepřehledných situací, když se nacházíte ve větších davech lidí. Kapsáři mají v oblibě batoh své oběti zezadu jemně naříznout speciální čepelí a vytáhnout z něj telefon, peněženku, doklady nebo další citlivé osobní věci. Vyztužený bezpečnostní materiál jim v této praxi účinně zabrání. Nebo to minimálně velmi ztíží.

3. Zámky na číselný kód
Klasika. Dobrý bezpečnostní batoh by měl mít minimálně jeden zámek zipu chránící jeho hlavní kapsu. Ty nejlepší modely však mohou mít zámků i více. Účinně odrazí pokusy o rychlé vniknutí dovnitř k vašim věcem. Skvěle se toto hodí do celé řady situací. Typicky můžete mít např. klid během jízdy dálkovým autobusem. Při cestování na letištích se hodí mít zámek s certifikací TSA.

4. Skryté kapsy
V podstatě nejde o nic jiného, než speciálně vyčleněnou kapsu, nejčastěji umístěnou na ploše zádového dílu batohu, kam je obtížné se při jeho nošení dostat. Někdy mívají skryté kapsy i povahu hůře dostupné kapsy na zip hluboko uvnitř batohu. Zde je vhodné ukládat klíče, doklady, peněženku apod.

5. RFID ochrana
Skvělé bezpečnostní batohy disponují také šikovnými kapsičkami ze speciálního materiálu, který blokuje možnost bezkontaktního přenosu signálu RFID technologie, na níž jsou založeny také platební karty. Pokud tedy svou kartu umístíte do této bezpečnostní kapsy, zabráníte případné bezkontaktní krádeži vašich peněz pomocí přenosných čteček a skenerů. Vaši kartu nebude možné skrz tento materiál zneužít. Protože to vážně nechceš.

6. Voděodolný materiál
Kromě pokusů o krádež je však vhodné pojistit si obsah batohu i před jinými vnějšími vlivy jako je typicky déšť, nebo otřesy během přenosu citlivé elektroniky. Vyberte si proto model s voděodolnou ochranou.

7. Polstrovaná kapsa na notebook s fixačním páskem
Za nás naprostá nezbytnost moderního městského batoh. Vypolstrovaná kapsa na notebook s páskem pro jeho zajištění v jedné poloze je zkrátka a dobře totální “must-have” – předchází poškození přístroje v případě nárazů a otřesů během přenosu.

Síň slávy

Test

1,00 
2 890,00 
2 990,00 
2 890,00 3 190,00 
2 490,00 

Mark Ryden

Go2 batoh 18l

2 790,00 
2 990,00 

Mark Ryden

Bumper batoh 11l

2 790,00 

Bezpečnostní batohy: vyplatí se?
Kvalitní batoh s nějakým systémem nebo alespoň prvky ochrany proti krádeži a poškození přístrojů za desítky tisíc, je minimálně něco, co stojí alespoň za úvahu. Těmito ochrannými prvky není vůbec jednoduché proniknout a jsou relativně hodně účinné proti pokusům zlodějů o krádež. Dejte si tedy záležet na správném výběru. Bezpečnostní batoh je z našeho pohledu bezesporu rozumnou volbu a dobrou investicí, jaká se vám může v divokém prostředí velkých metropolí a na svižných cestách v zahraničí několikanásobně vyplatit. My bychom to tedy určitě nepodceňovali. Mrkněte na některé bezpečnostní kousky na našem e-shopu Nomatist.cz.