Jak změřit své míry před koupením batohu?

Než se rozhodnete pro nákup dokonalého batohu, je důležité znát míry, které by ideální batoh pro vás měl mít. Pokud batoh nemá správnou velikost, může postupně způsobovat bolesti v kříži a krku.
Chcete-li koupit správnou velikost, musíte vědět, jak změřit délku trupu a velikost boků. Níže je uveden jednoduchý způsob, jak vše změřit.

Měření délky trupu:
Změřit délku trupu je velmi snadné.

Budete však potřebovat přítele, který vám pomůže, protože pro vás bude těžké natáhnout ruku dozadu. Postavte se rovně s hlavou mírně nakloněnou dopředu.

  • Krok 1 – Požádejte svého přítele, aby našel malý kostnatý výčnělek na zátylku, kde se vaše ramena připojují k začátku krku. Toto je váš sedmý krční obratel nebo obratel C7, jak je běžně známý. V tomto bodě začíná horní část vašeho trupu.
  • Krok 2 – Na každé straně těla položte ruce na konec hrudního koše a pomalu je posuňte dolů k kyčlím. S prsty směřujícími dopředu a palcem na zádech přemýšlejte o oblasti mezi vašimi dvěma palci jako o pomyslné linii.
  • Krok 3 – Pomocí měřicí pásky požádejte svého přítele, aby změřil bod od vašeho c7 k pomyslné linii mezi vašimi dvěma palci. Toto je měření délky vašeho trupu.

Měření velikosti boků:
Dalším krokem je změřit velikost boků. Vzhledem k tomu, že většinu nákladu vašeho batohu budete mít na boku, je nanejvýš důležité nosit batoh, který správně sedí na vašem boku. Pokud však najdete batoh, který odpovídá délce vašeho trupu, je malá pravděpodobnost, že vám nebude správně sedět na bok. Přesto je nejlepší být v bezpečí a znát míru svého kyčle.

  • Krok 1 – Položte ruce na boky, jak bylo popsáno výše. Vaše ruka je nad oblastí zvanou hřeben kyčelní kosti. Toto je oblast, kde klenuté kosti sedí na vaší pánvi.
  • Krok 2 – Vezměte měřicí pásku a přetáhněte ji přes horní část kyčle. Tato linie je mírně nad linií pásku, takže měření velikosti boků není totéž jako měření velikosti pasu kalhot.

Najít ten správný batoh může být oříšek. Často se může balení zdát dokonalé, když si ho jdete koupit, ale po několikanásobném použití se může začít vkrádat nepohodlí. Proto je nanejvýš důležité zkontrolovat každý aspekt balení před jeho zakoupením. Znáte své míry, zjistěte přesný účel, pro který balení kupujete, a nakonec vždy proveďte zátěžový test, abyste zjistili, kolik balení vydrží.

2 890,00 
Není skladem
2 990,00 
2 890,00 3 190,00 
2 490,00 

Mark Ryden

Go2 batoh 18l

2 790,00 
2 990,00 

Mark Ryden

Bumper batoh 11l

2 790,00 

Mark Ryden

Fold M2 batoh 36l

3 390,00